W związku z zaistniałą pandemią koronawirusa SARS-Cov-2 oraz zgodnie z uchwałą Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP nr 125/24/2020 w sprawie podjętych działań ze względu na zagrożenie epidemiologiczne rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19 Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Żninie postanowiło odwołać wszelkie imprezy, konkursy, turnieje w tym Ogólnopolski Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn OSP o puchar Prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP.

W poniedziałek (18 maja) obchodzimy setną rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II.

 

Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki zaprasza ochotnicze straże pożarne, działające na terenie naszego regionu, do wzięcia udziału w konkursie „Urodziny papieża w moim domu”.

 

Zachęcamy do udekorowania w poniedziałek (18 maja) flagami papieskimi, zdjęciami i kwiatami domów, budynków, podwórek, kapliczek, skwerów i ulic miejscowości, w której siedzibę ma ochotnicza straż pożarna. Pozwoli to poczuć szczególną atmosferę, która towarzyszyła przyjazdom Jana Pawła II do naszego regionu (6 i 7 czerwca 1991 roku do Włocławka, 7 czerwca 1999 roku do Bydgoszczy i Torunia).

 

Zdjęcia, przedstawiające dekoracje w miejscowości, w której działa OSP prosimy przesyłać do wtorku (19 maja) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule wpisując „Urodziny papieża w moim domu”. Oświadczenie, które należy podpisać i dołączyć do zgłoszenia będzie dostępne od czwartku (14 maja) na stronie internetowej www.kujawsko-pomorskie.pl).

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Departamentem Promocji Urzędu Marszałkowskiego: tel. 56 62 18 477; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ochotnicze straże pożarne, które przygotują najładniejsze i najwięcej barwnych dekoracji, i przystroją nimi domy, budynki, podwórka, kapliczki, skwery i ulice swoich miejscowości z okazji urodzin papieża otrzymają nagrody finansowe:

 

  • I miejsce – 2 000 złotych,
  • II miejsce – 1 500 złotych,
  • III miejsce – 1 000 złotych,
  • wyróżnienie – 500 złotych.

 

Zapraszamy do włączenia się w jubileuszowe obchody i udział w konkursie. Niech nasze działania będą świadectwem wciąż żywej pamięci o papieżu Polaku.

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa Organizator Ogólnopolskiego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Drużyn OSP postanowił zawiesić odbycie się turnieju w pierwotnym czasie 28-29 marca 2020 roku. Planowany termin rozgrywek to 7-8 listopad 2020 r.

Wszelkie dodatkowe informacje ukażą się w terminie późniejszym.

Informujemy, że posiedzenie Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Żninie odbędzie się 04 grudnia 2019 roku o godz. 14:00 w siedzibie KP PSP w Żninie.

Porządek posiedzenia można pobrać w zakładce "Do pobrania" a następnie "Materiały dla członków zarządu".

Uwaga!

Zmiana terminu zawodów wędkarskich.

Zawody wędkarskie członków OSP Powiatu Żnińskiego odbędą się 14 września 2019 r. w Barcinie na Rzece Noteć. Przyjazd do godziny 8:00, miejsce zbiórki - parking przy kościele św. Jakuba.

Uczestników proszę zgłaszać do 07 września 2019 r. bezpośrednio Prezesowi Zarządu dh Bogdanowi Makowskiemu.